Sretan i spretan
7

Golman junak utakmice hrvatske lige: Rutinski pogodio za veliki bod u 94. minuti

Nogometaši Istre i Intera podijelili su bodove u Puli u okviru 11. kola HNL-a odigravši neriješeno 2:2, a utakmicu je obilježio golman ekipe iz Zaprešica Žiga Frelih.

Naime, Frelih se istakao duboko u nadoknadi sudijskog vremena kada se ubacio u protivnički šesnaesterac.

Njegova ekipa je gubila 2:1 te nije imao više šta tražiti pred svojim golom, a to se ispostavilo kao ključni trenutak utakmice.

U gužvi koja je nastala nakon ubačene lopte, Slovenac je najbolje reagovao i savladao svog kolegu na drugoj strani.

Ujedno je donio važan bod ekipi iz zagrebačkog predgrađa, koja je povela već u šestoj minuti preko Grgića.

Ivančić je potom s dva gola preokrenuo rezultat, a onda je Frelih oteo pobjedu iz ruku Istre u posljednjim sekundama meča.