Premiership
60

Golman Alisson u 95. minuti zabio za pobjedu i ostavio Liverpool u utrci za plasman u Ligu prvaka

E. B.
Nogometaši Liverpoola su slavili u 36. kolu engleskog Premiershipa protiv budućeg drugoligaša WBA u posljednjim sekundama utakmice pogotkom golmana Alissona rezultatom 2:1 i ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka.

WBA, koji je još odavno ispao iz lige, je odigrao veoma hrabro i poveo u 15. minuti pogotkom Robson-Kanua, a u 33. minuti Salah je pogodio za 1:1.

Do kraja susreta Redsi su napadali, više od 20 puta su ukupno šutirali ka golu domaće ekipe ali lopta nije htjela u gol sve do posljednjih sekundi meča.

U 90+5. minuti Alexander-Arnold je izveo korner sa lijeve strane, a golman Alisson je glavom zabio za konačnih 2:1.

[TWITTER]1393981499620446209[/TWITTER]

Ovom pobjedom Liverpool je ostao u utrci za plasman u Ligu prvaka s obzirom da ima bod manje od Chelseaja i tri manje od Leicestera koji su na mjestima koja naredne sezone vode u elitno evropsko klupsko takmičenje.

Liverpool do kraja igra protiv Burnleyja u gostima i kući protiv Crystal Palacea, Chelsea dočekuje Leicester i gostuje kod Aston Ville, dok Leicester nakon gostovanja kod Chelseaja igra kući protiv Tottenhama.