31

Golijada u Londonu: Tottenham slavio protiv Chelseaja 5:3

Piše: A. D.
Chelsea će 21. kolo Premiershipa dočekati bodovno izjednačen sa Manchester Cityjem. Plavci su 20. kolo zaključili porazom na White Hart Laneu od Tottenhama rezultatom 5:3.

Gosti su poveli u 18. minuti golom Coste, nakon čega domaćini uspostavljaju inicijativu i do odmora postižu tri pogotka. Strijelci su redom bili Kane, Rose i Townsend.

Kane je svoj drugi gol na utakmici postigao početkom drugog poluvremena za 4:1, nakon čega je na 4:2 smanjio Eden Hazard nakon lijepe akcije i duplog pasa sa Fabregasom.

Chadli je bio strijelac petog gola za Tottenham, a konačnih 5:3 postavio je Terry tri minute prije kraja.

Chelsea je i dalje lider, ali sa istim brojem bodova kao Manchester City, dok se Tottenham ovom pobjedom probio na peto mjesto sa 34 boda. Zanimljivo je da Chelsea i Manchester City nakon 20 kola imaju identično gol razliku, 44:19.