Kup kralja, osmina finala
0

Golijada na Pizjuanu, povreda Forlana

Pet prvih utakmica osmine finala nogometnog Kupa kralja na rasporedu su u srijedu navečer. Završene su četiri, a slijedi ogled Real Madrida i Levantea.

"Frcalo" je na sve strane na Pizjuanu na kojem je Sevilla ostvarila prednost od dva gola razlike protiv Malage. Završilo je s osam golova u mreži i 5-3 pobjedom domaćina koji je nadoknađivao prednost Malage od 2-1 i 3-2. Preokret je uslijedio u nastavku kojeg je Sevilla riješila u svoju korist trima postignutim golovima.

Atletico Madrid slavio je protiv Espanyola 1-0 pobjedu u utakmici u kojoj su obje ekipe susret dočekali s igračem manje u polju (domaćima je u 42. isključen Reyes, gostima u 67. Ruiz). Gol odluke s bijele je tačke postigao Simao u 32., međutim, vijest dana s te utakmice dogodila se u 13. minuti. Naime, u tom je trenutku igru primoran bio napustiti Diego Forlan, ponajbolji igrač ekipe. U pitanju je povreda ligamenata desnog skočnog zgloba zbog koje će, prema prvim informacijama, Forlan s terena izbivati oko dvije sedmice.

Almeria je savladala Mallorcu 4-3. Tri je gola za domaćina postigao Jose Ulloa.

Jedina ekipa koja je stigla do gostujuće pobjede bio je Getafe. Upisana je ona kod vodeće ekipe druge španske lige, Betisa, a bilo je 2-1.

Kup kralja, osmina finala (prve utakmice):

Almeria – Mallorca 4-3 (Ulloa 7-11m, 29, 72, Uche 66 / Guzman 23, Victor 45, Webo 88) Atletico Madrid – Espanyol 1-0 (Simao 32 - 11 m)

Betis – Getafe 1-2 (Molina 87 - 11 m / Miku 27, Rios 35) Sevilla – Malaga 5-3 (Alfaro 11, Negredo 32, Romaric 66, 81, Capel 82 / Rondon 19, 26, Owusu-Abeyie 41)