Petarda u Zagrebu
37

Gol mladog reprezentativca BiH na tren zaledio Maksimir, Dinamo na kraju ipak slavio

N. M.
Šakota u duelu s nogometašima Dinama (Foto: Luka Stanzl/Pixsell)
Nogometaši Dinama uspjeli su da na Maksimiru danas sa 5:2 savladaju Slaven Belupo u 26. kolu Hrvatske nogometne lige.

Nije tako lagano zagrebački tim stigao do pobjede kako sugeriše rezultat, a na desetak minuta je Maksimir danas zaledio mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Matej Šakota.

Šakota je u 59. minuti fantastično pogodio nakon što je ukrao loptu jednom defanzivcu Dinama i tada poravnao na 2:2, ali Dinamo u finišu uspijeva da slomi otpor Belupa.

Prvo je u 70. minuti pogodio Kulenović, a potom je Baturina postigao dva gola u 82. i 93. minuti susreta.

Pomenutom golu Šakote prethodili su pogoci Halilovića i Vidovića za Dinamo te Lepinjice za Slaven Belupo.

Dinamo je s tri boda ostao u trci za titulu prvaka Hrvatske jer ima pet bodova manje i utakmicu zaostatka u odnosu na lidera Rijeku.

Što se Šakote tiče, riječ je o 19-godišnjem krilnom nogometašu rođenom u Mostaru, ponikao je u Zrinjskom i prošao sve omladinske selekcije reprezentacije BiH.

Za njega je današnji gol treći ove sezone, u kojoj ima 21 nastup u HNL-u.