170

Gol, asistencija i nagrada za igrača utakmice Vrančiću u novoj pobjedi Stokea

D. P.
Vrančić igra odlično ove sezone za Stoke (Foto: Twitter)
Povremeni bosanskohercegovački reprezentativac Mario Vrančić nastavio je s dobrim igrama u Stokeu i danas je odigrao blistav meč u pobjedi nad Peterboroughom rezultatom 2:0.

Ponajbolji igrač Stokea ove sezone već u trećoj minuti postigao je gol. Njegova "specijalnost", šut s distance ušao je u mrežu, a prethodno je lopta malo zakačila blok igrača Peterborougha.

U nastavku susreta gosti su više prijetili i pokušali doći do poravnanja. Ipak, nisu u tome uspjeli, pa su kažnjeni na kraju.

Vrančić je ovoga puta bio asistent za Tyresea Campbella koji pogađa za 2:0 i velika tri boda Stokea. Popularni klub sa Britannije tako je nastavio borbu za Premier ligu i došao do 31 boda što je dovoljno za progres na četvrtu poziciju.

Inače, Vrančić je ponovo proglašen za igrača utakmice. Osim pogotka i asistencije u tri navrata dao je ključno dodavanje i oduzeo je sedam lopti rivalima u odličnoj partiji.