La Liga
8

Godin i Felipe Luis donijeli važnu pobjedu Atletico Madridu za prvo mjesto na tabeli

Ekipa Atletico Madrida slavila je protiv Real Sociedada u susretu 10. kola španske La Lige rezultatom 2:0 na svom Wanda Metropolitano stadionu.

Jorgandžije su, sada već u svom stilu, odigrale jako loše prvo poluvrijeme, Sociedad je imao bolje prilike, ali nije bilo pogodaka.

Kada su svi očekivali kraj prvog dijela igre, Atletico Madrid je stigao u vodstvo. Godin je u 45. minuti bio na pravom mjestu i svojoj ekipi donosi, kasnije će se ispostaviti, ključnu prednost.

U drugom poluvremenu Atletico Madrid je iskusno kontrolisao stečenu prednost, a u 60. minuti stigli su do drugog pogotka. Ovaj put u listu strijelaca se upisa Felipe Luis koji je tako postavio konačnih 2:0.

Nakon deset odigranih utakmica, Atletico Madrid se nalazi na prvom mjestu na tabeli sa 19 osvojenih bodova, jedan više od Barcelone koja sutra igra El Clasico protiv Real Madrida i jedan više od Espanyola koji je iznenađujuće na trećem mjestu.