Ušao u historiju
35

Gnabry u nezaustavljivoj formi: Pogotkom protiv Argentine oborio rekord Njemačke

Serge Gnabry (Foto: AFP)
Reprezentacije Njemačke i Argentine odigrale su sinoć neriješeno 2:2 u prijateljskoj utakmici u Dortmundu, a susret je obilježio Serge Gnabry (24).

Bayernov ofanzivac je potvrdio kako se nalazi u nezaustavljivoj formi, a stigao je oboriti i rekord u njemačkoj reprezentaciji.

Naime, pogotkom za 1:0 u 16. minuti utakmice postao je najbrži igrač u historiji koji je postigao 10 golova za Njemačku.

Gnabry je do sada zabilježio svega 11 nastupa za reprezentaciju Njemačke u kojima je postigao 10 golova te zabilježio tri asistencije.

Nakon vodećeg pogotka stigao je i asistirati Havertzu za 2:0, ali se Argentina u drugom poluvremenu vratila golovima Alarija i Ocamposa pa je meč okončan rezultatom 2:2.

Gnabry i u Bayernu igra odlično ove sezone. Odigrao je ukupno devet utakmica u svim takmičenjima, postigao pet pogodaka i upisao četiri asistencije.