0

Glen Johnson teže povrijeđen

Glen Johnson, odbrambeni igrač Liverpoola i engleske nogometne reprezentacije, zadobio je puknuće srednjeg križnog ligamenta desnog koljena na gostovanju svog kluba kod Aston Ville u utorak.

Liverpool je u toj utakmici ostvario vrlo važnu pobjedu 1-0 zahvaljujući pogotku Fernanda Torresa u trećoj minuti sudačke nadoknade. No, loša vijest za menadžera Rafaela Beniteza je povredaJohnsona, koji je igru morao napustiti dvije minute prije kraja dvoboja.

Pregled magnetskom rezonancom pokazao je da je Johnson potrgao križni ligament na desnom koljenu, pa je sigurno da će morati pauzirati nekoliko sedmica. Johnson će u četvrtak obaviti pregled kod specijalista, nakon čega bi moglo biti jasnije koliko će dugo pauzirati.