0

Gijonu pripao derbi začelja protiv Leganesa

Fudbaleri Gijona u derbiju začelja 22. kola španske La Lige uvjerljivo su savladali ekipu Leganesa rezultatom 2:0.

Leganes je bio znatno bolji u prvom poluvremenu. Prvu veliku šansu promašio je Guerrero kada je lopta prozujala nekoliko centimetara pored stative.

Bueno je u 41. minuti uspio udariti loptu glavom nakon centaršuta Gabriela, ali Leganes ponovo nije imao sreće.

U nastavku utakmice domaći igrači igrali su nepovezano i u grču, što su iskoristili gosti i sa dva gola došli do veoma važne pobjede u borbi za opstanak.

Prvo je Canella dobro pratio loptu nakon kornera i doveo Gijon u vodstvo, a onda je sedam minuta prije kraja meča Burgui udvostručio prednost i riješio pitanje pobjednika.

Gijon je s ova tri boda ostao i dalje na 18. mjestu La lige, ali sada sa samo dva boda zaostatka od zone opstanka koju predvodi upravo današnji protivnik, Leganes.