Premiership
0

Giggs zbog povrede koljena dvije do tri sedmice van terena

Ryan Giggs (Foto: world entertainment news)
Nogometaši Manchester Uniteda nisu uspjeli uzeti puni plijen na gostovanju u 6. kolu engleskog Premiershipa. Odigrali su kod Boltona neodlučeno 2-2.

Dva puta je Bolton vodio, ali je jednom Portugalac Nani, a drugi put Michael Owen, poništavao prednost domaćina.

"Dva puta na gostovanju, kako god se zvao suparnik, dostizati zaostatak je uspjeh. To može karakterna ekipa i zadovoljan sam rezultatom. Mislim da je 2-2 fer i pošten kraj ove utakmice",rekao je trener Uniteda Alex Ferguson.

No, loša je vijest što se tokom ogleda povrijedio Ryan Giggs. Nastradala je tetiva koljena, no izgleda da okolnosti nisu preopasne. Po prvim bi procjenama iskusan igrač Fergusonove ekipe trebao pauzirati oko dvije do tri sedmice.

Giggs je zbog toga napustio teren u 53. minuti, a samo osam minuta kasnije van je morao i Wayne Rooney. No, bolovi u lijevom skočnom zglobu nisu toliko teški kao Giggsovi.