La Liga
8

Getafe upisao prvu pobjedu i Leganesu nanio prvi poraz

U 3. kolu španske La Lige Getafe je u gostima slavio protiv Leganesa rezultatom 2:1.

Za Getafe i Leganes ovo je bio historijski meč. Naime, oba tima se nalaze u južnom dijelu Madrida, a ovo je bio njihov prvi derbi u La Ligi.

Getafe je tako nakon gostujućeg remija protiv Athletic Bilbaoa i domaćeg poraza od Seville, upisao prvu ovosezonsku pobjedu u prvenstvu, dok je Leganes nakon pobjeda nas Espanyolom u gostima i Alavesom kod kuće upisao prvi poraz.

Arambarri je u 39. minuti pogodio za vodstvo gostiju, a na 1:1 je izjednačio Alvaro Guerrero u 66. minuti. Alvaro Guerrero je šest minuta kasnije imao šansu za potpuni preokret, ali je promašio penal.

Kazna je uslijedila u 83. minuti kada Miguel Guerrero pogađa za Getafe čime je postavio konačnih 2:1.

Ovo je prva utakmica 3. kola La Lige, a Leganes je trenutno treći sa šest bodova na tabeli, dokl je Getafe na 10. mjestu.