La Liga
269

Getafe srušio Barcelonu, Pjanić nije ni ušao u igru

E. B.
Nogometaši Barcelone su izgubili na gostovanju kod Getafea u 6. kolu španske La Lige rezultatom 1:0.

Katalonci su odigrali veoma loše i zasluženo su pognute glave napustili Coliseum Alfonso Perez.

Pogodak odluke postignut je u 56. minuti nakon što je Frenkie De Jong bio neoprezan u svom kaznenom prostoru i skrivio penal, a sa bijele tačke je Jaime Mata bio siguran i pogodio za 1:0.

Barcelona je bila u potpunosti bezopasna, dok je Getafe imao nekoliko zicera i za još koji pogodak na meču.

Najbolje prilike za povećanje vodstva domaća ekipa je imala u 79. minuti kada je Neto sjajno obranio udarac Cucua, 85. kada je Chucho pogodio prečku, te četiri minute kasnije kada je isti igrač izašao sam na Neta ali je šutirao visoko preko gola.

Najbolju priliku Barca je imala u 90+4. minuti kada je Lionel Messi bio neometan na deset metara od gola domaće ekipe, šutirao je silovito ali je bio neprecizan.

Miralem Pjanić je bio među 23 prijavljena igrača za ovaj susret, ali nije ulazio u igru.