Jupiler liga
13

Gent ispratio Waregem s pet golova, Milićević upisao asistenciju

U 9. kolu playoffa za prvaka Belgije Gent je ugostio ekipu Waregema i pobijedio rezultatom 5:2.

Gent je poveo u 21. minuti golom Coulibalyja, kojem je asistirao bh. reprezentativac Danijel Milićević ubačajem iz slobodnog udarca. Drugi gol za domaće djelo je Saiefa iz 36. minute, a asistenciju je upisao Kalu. Ekipa Genta je nakon prvog poluvremena imala prednost 2:0.

Ekipa Genta je nastavila s dobrom igrom u drugom poluvremenu, a to se isplatilo u 59. minuti, kada je za 3:0 pogodio Kalu. Samo tri minute kasnije četvrti gol za domaće postigao je Coulibaly, a to je bio njegov drugi pogodak na večerašnjoj utakmici. U 79. minuti gosti smanjuju zaostatak preko Leyea, ali je Kubo četiri minute kasnije povisio na 5:1 za domaće.

Drugi gol za Waregem djelo je Dalsgaarda iz 87. minute za konačnih 5:2.

Gent je treći na tabeli sa 41 bodom, dok je Waregem šesti sa osvojena 32 boda.