Premiership
72

Genijalni Ibrahimović kreirao pobjedu Manchester Uniteda u Sunderlandu

Manchester United je savladao Sunderland u gostima rezultatom 2:0 u okviru 32. kola engleskog Premiershipa.

Crveni đavoli su poveli nakon tačno pola sata igre. Herrera je dodao loptu Ibrahimoviću, a Zlatan se namjestio i sa ivice kaznenog prostora matirao Pickforda preciznim udarcem.

Domaćim navijačima je u 43. minuti bilo jasno da njihova ekipa nema više nikakve šanse za povoljan rezultat kada je Larsson neoprezno startovao na Herreru i sudija Pawson mu je pokazao direktan crveni karton.

Prednost igrača više United je iskoristio već u prvoj minuti drugog poluvremena. Shaw je uposlio Mkhitaryana koji iskosa sa lijeve strane postiže i drugi pogodak za Manchester.

Konačnih 3:0 postavio je Rashford u 90. minuti na Zlatanovu majstorsku asistenciju.