Müller pogodio
100

Genijalna "rabona" u režiji Lewandowskog prvi kandidat za najbolju asistenciju sezone

Poljski napadač Robert Lewandowski upisao je genijalnu asistenciju u pobjedi svog Bayerna protiv Schalkea u prvom susretu njemačke Bundeslige rezultatom 8:0.

Bayern je fantastično otvorio novu sezonu i protiv ljutog rivala na startu upisao ubjedljivu pobjedu, a oni su nakon 90 minuta uspjeli postići čak osam pogodaka i tako poniziti Schalke već u prvom susretu.

Što se tiče same utakmice, viđeno je nekoliko zaista sjajnih poteza, svi u režiji igrača Bayerna, no svakako da najviše pažnje privlači fantastična asistencija Roberta Lewandowskog u 69. minuti kada je uposlio Müllera koji je pogodio za 6:0.

Naime, Poljak je popularnom "rabonom" asistirao svom saigraču, a njemu nije bilo teško da milimetarski precizan centaršut pospremi u mrežu Schalkea i tako nastavi golijadu svog tima.

[TWITTER]1307049176660881409[/TWITTER]

Prije toga za Bayern su golove postizali Goretzka i Lewandowski, te Gnabry koji je postigao hat-trick, dok su preostala dva pogotka postizali Sane i mladi Musiala.