Serie A
23

Gattusov Milan nastavlja s pobjedama, Rossoneri savladali Sampdoriju

Ekipa Milana upisala je 12. pobjedu susretu 25. kola talijanske Serije A, a Rossoneri su minimalnim rezultatom 1:0 savladali Sampdoriju.

Milan je od samog početka ofanzivno krenuo prema golu gostiju, a već u sedmoj minuti sudija Doveri pokazao je na bijelu tačku.

Ipak, ljetošnje pojačanje Ricardo Rodriguez šutirao je u desnu stranu što mu je golman Viviano "pročitao", pa je tako prva velika prilika za Milan otišla u nepovrat.

Napadi Rossonera su se i poslije toga nastavili, a u 13. minuti Giacomo Bonaventura koristi sjajan centaršut Calabrije s desne strane i volej udarcem postiže pogodak za erupciju oduševljenja na San Siru.

Nakon toga, Samprodija je preuzela kontrolu nad igrom, ali nisu ozbiljnije ugrozili gol Donnarumme da bi u samom finišu meča Milan propustio tri izgledne prilike da još više poveća svoje vodstvo.

Ovom pobjedom, Milan se poravnao sa Sampdorijom na šestoj poziciji koja vodi u Evropsku ligu i na svom kontu ima 41 osvojen bod.