Premiership
0

Gary Neville pod prijetnjom suspenzije

Nije nogometaš Manchester Cityja Craig Bellamy jedini igrač kojem prijeti kazna nakon gradskog derbija protiv Manchester Uniteda odigranog u 6. kolu Premiershipa prošle nedjelje. Prema Guardianu kažnjen bi mogao biti i Gary Neville.

Iako desni branič “crvenih vragova” nije odigrao ni minute u spomenutom dvoboju, nakon pobjedonosnog gola Michaela Owena u 6. minuti sudijske nadoknade koji je Unitedu donio pobjedu 4-3 Neville je otrčao nekih pedesetak metara uz aut liniju do korner zastavice i tribine gdje su bili Cityjevi navijači i slavio je pred njima navodno ih vrijeđajući, a njegovo je ponašanje trener “građana” Mark Hughes okarakterisao “luđačkim”.

Nevilleu ovakvo ponašanje nije strano, jer je isto učinio nakon pobjede nad Liverpoolom 2006. godine, radi čega je naknadno novčano kažnjen s 5.000 funti.

Nakon žalbi Cityja Engleski nogometni savez (FA) će tako osim Bellamyjevog (udaranje navijača Uniteda), ispitati i Nevilleovo ponašanje, a ustanovi li se njegova krivica prijeti mu novčana kazna, kao i moguća suspenzija.