AKN
0

Gana izborila polufinale

Nogometna reprezentacija Gane izborila je polufinale Afričkog kupa nacija. Mjesto među posljednja četiri izborili su minimalnom 1:0 pobjedom protiv domaćina Angole...

Dvoboj igran u Luandi pogotkom, svojim drugim u natjecanju, u 16. minuti riješio je Asamoah Gyan, inače napadač francuskog Rennesa. Asistirao mu je Kojo Asamoah.

Za mjesto u finalu Ganci će igrati protiv boljeg iz susreta Nigerijaca i Zambijaca. Utakmica je to koja je na rasporedu u ponedjeljak.

Gana je četverostruki osvajač ovog takmičenja i reprezentacija koja će nastupiti u Južnoafričkoj Republici gdje u junu započinje Svjetsko nogometno prvenstvo.

U nastavku nedjeljenog programa dva će sudionika SP-a tražiti mjesto u polufinalu Afričkog kupa nacija. Susreću se Obala Bjelokosti i Alžir.