0

Gameiro postigao hat-trick u razmaku od pet minuta i donio pobjedu Atleticu u Gijonu

Gameiro postiže prvi pogodak (Foto: AFP)
Prvi susret današnjeg programa 23. kola španske La Lige u Gijonu su odigrali Sporting i Atletico, a slavili su gosti rezultatom 4:1.

Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, gosti iz Madrida su poveli u prvoj minuti nastavka, a strijelac je bio Carrasco nakon samo 12 sekundi.

Ipak, samo tri minute kasnije Alvarez je prelijepim pogotkom iz voleja izjednačio rezultat. Sve do deset minuta prije kraja rezultat se nije mijenjao, a onda je Gameiro za samo pet minuta postigao hat-trick i pomogao Atleticu da osmi uzastopni meč završi bez poraza.

Francuski napadač je mrežu Cuellara zatresao u 80., 81. i 85. minuti meča za konačnih 4:1. To mu je bio prvi hat-trick u dresu Jorgandžija, a, zanimljivo, u prethodnih osam susreta nije se upisivao u strijelce.