13

Galaxyju pripao kalifornijski Clasico, Adis Hušidić gospodario sredinom terena

Sinoć je u trećem kolu MLS-a odigran kalifornijski Clasico između LA Galaxyja i San Josea, a domaćin je slavio s 3:1.

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Adis Hušidić je susret počeo na klupi za rezervne igrače, a u sredini terena za Galaxy su startali Nigel De Jong i Steven Gerrard.

Ipak, legendarni kapiten Liverpoola se već u četvrtoj minuti povrijedio, te ga je Hušidić zamijenio na terenu.

Golove za Los Angeles su postigli Zardes u 56. i 62. minuti, te Keane u 90+1., dok je počasni pogodak za goste postigao Wondolowski u 89. minuti.

Hušidić je po ulasku u igru sa De Jongom gospodario sredinom terena, a tome u prilog ide i podatak da je za 86 minuta pretrčao čak 14,6 kilometara!

S obzirom da bi Gerrard mogao zbog povrede butnog mišića odsustvovati neko vrijeme van terena, sigurno će Hušidić dobiti priliku od prve minute u narednom meču u kojem Galaxy gostuje Vancouveru 3. aprila.