3

FOTO / Galatasaray preko Fenerbahčea do titule osvajača Superkupa

Anadolija
Turski prvoligaš Galatasaray večerašnjom pobjedom nad gradskim rivalom Fenerbahčeom osvojio je Superkup i odnio prvi ovosezonski trofej.

Istanbulski rivali odigrali su večeras utakmicu finala Superkupa na stadionu Novi Erzurum u Erzurumu.

Grešku Fenerbahčeovog golmana Merta Ozkana iz 19. minute iskoristio je Umut Bulut i doveo svoj tim u vodstvo od 1:0. Galatasaray je do isteka regularnih 45 minuta imao još nekoliko prilika, koje su ostale neiskorištene.

Poravnanje Fenerbahčeu donio je Brazilac Alex de Souza pogotkom u sudijskoj nadoknadi, postavivši konačnih 1:1 kao rezultat prvog dijela.

Galatasaray je Golom Umuta Buluta poveo sa 2:1, ali je na 2:2 poravnao Dirk Kuyt, ovogodišnje Fenerbahčeovo pojačanje.

Nakon što je Engin Baytar dobio crveni karton Galatasaray je ostao sa deset igrača na terenu, ali i pored toga što su igrali sa igračem manje, fudbaleri Galatasaraya su u samom finišu susreta izborili jedanaesterac, koji je u gol pretvorio Selcuk Inan.

Konačan rezultat glasio je 3:2 u korist prošlogodišnjeg turskog šampiona, koji je u borbi za Superkup snage odmjerio sa starim rivalom i osvajačem Kupa Turske iz prošle sezone Fenerbahčeom.