Allsvenskan liga
0

GAIS deklasirao Orebro rezultatom 4-1

Sarajevo-x.com
U okviru 17. kola švedske elitne nogometne lige Orebro, protivnik FK Sarajevo u Evropskoj ligi, ponovo je poražen. Ovog puta na gosovanju kod GAIS-a rezultatom 4-1.

Goste je u vodstvo doveo Staaf u 29. minuti. Četiri minute kasnije poravnao je Bassomben. Rezultatom 1-1 otišlo se na odmor.

Nastavak je donio mnogo bolju igru domaćih. Wanderson je u 48. minuti doveo GAIS u vodstvo od 2-1. Prednost je u 71. minuti iz jedanaesterca povećao Santos. Konačnih 4-1 postavio je Omotoyossi u 77. minuti.

Evidentno je da je švedski tim totalno van forme, jer im je ovo peti uzastopni poraz u prvenstvu. Vjerujemo da će taj niz nastaviti i u četvrtak kada se igra uzvratna utakmica 2. pretkola Evropske lige na Koševu. Da podsjetimo, u Orebru je bilo 0-0.