Kapiten Atletica
3

Gabi: Evropska liga mi je pružila mnogo toga, ali to takmičenje je s**nje

Gabi (Foto: EPA-EFE)
Kapiten madridskog Atletica Gabi nakon sinoćnjeg remija (1:1) s Qarabagom nije skrivao koliko je bijesan što su velike šanse da njegov klub završi tek na trećem mjestu u grupi i ostvari prolazak dalje, ali u nokaut fazu Evropske lige.

"Evropska liga mi je pružila mnogo toga, ali to takmičenje je s**nje", rekao je Gabi.

Očigledno je kapiten Atletica zaboravio da je uspon kluba i njega kao igrača počeo upravo osvajanjem Evropske lige 2012. godine.

Madriđani su poslije osvojili Kup Kralja, a sezonu kasnije La Ligu i igrali su finale Lige prvaka.

Gabi je upravo zahvaljujući Evropskoj ligi jedini kapiten u historiji Atletica koji je podigao trofej La Lige, Kupa, španskog i evropskog Superkupa te Evropske lige.

Podsjetimo, Atletico je pred gotovo nemogućim zadatkom ako želi proći u nokaut fazu Lige prvaka, jer u preostala dva meča mora pobijediti Romu i Chelsea te se nadati da će londonski klub kiksati protiv Qarabaga.