Porazili Rusiju
84

Futsaleri Portugala nakon spektakularnog preokreta postali prvaci Evrope

Slavlje futsalera Portugala (Foto: EPA-EFE)
Futsaleri Portugala osvojili su danas Evropsko prvenstvo i tako odbranili titulu prvaka Starog kontinenta.

U večerašnjem finalu u Amsterdamu pobijedili su Rusiju rezultatom 4:2 i to nakon velikog preokreta.

Rusi su već do 13. minute imali vodstvo od 2:0. Prvo je Sokolov doveo Ruse u vodstvo, a tri minute kasnije Afanasjev je udvostručio prednost.

Ipak, prije odlaska na odmor Paco je smanjio rezultat i vratio nadu upornim Portugalcima.

U drugom poluvremenu Portugal je odigrao fenomenalno. Coelho je u 27. minuti izjednačio na 2:2, a onda je pet minuta kasnije pogodio za potpuni preokret.

Rusi su potom bacili sve karte u napad, ali nisu uspjeli, dok je za konačnih 4:2 pogodio Varela u posljednjim sekundama meča.

Portugalu je ovo druga titula prvaka Evrope nakon što su najbolji bili i prije četiri godine u Sloveniji. Tada su u finalu pobijedili Španiju, inače najuspješniju futsal selekciju u historiji.