0

Freiburg sve bliže izlasku na evropsku scenu

Fudbaleri Freiburga savladali su u okviru 20. kola njemačke Bundeslige ekipu Kolna rezultatom 2:1 i time se značajno približili pozicijama koje vode u evropska takmičenja naredne sezone.

Sadržajno prvo poluvrijeme otvorile su velike šanse s obje strane. Prvo je štoper Freiburga Torrejon pogodio stativu, a osam minuta kasnije centimetri su spasili gol domaćina nakon šuta Hectora.

Grifo je u 32. minuti doveo domaće u vodstvo nakon što je uputio sjajan udarac i lopta je od prečku ušla u gol. Ipak, pred kraj prvog poluvremena Modeste je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme te pospremio odbijenu loptu u mrežu.

Gosti su mogli do preokreta već na startu drugog dijela utakmice, ali je golman Freiburga Schwolow sjajno odbranio udarac Modestea.

Pred kraj meča domaći ipak dolazi do pobjede. Strijelac veoma bitnog gola za domaće bio je Philipp.

Freiburg je s ovom pobjedom prestigao Leverkusen i Monchengladbach i sada je osmoplasirana ekipa Bundeslige, dok je Koln ostao poziciju iznad s tri boda prednosti.