23

Freiburg srušio Borussiju Dortmund, Schalke nezaustavljivo tone ka drugoj ligi

H. H.
Trijumf Freiburga lansirao ih je na osmu poziiciju sa 30 bodova (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Freiburga savladali su Borussiju Dortmund rezultatom 2:1 u okviru 20. kola Bundeslige i prestigli su na tabeli popularne Milionere.

Pitanje pobjednika riješeno je u nastavku sa dva brza gola koja su postigli Jeong Woo-Yeong u 49. i Schmid u 52. minuti, dok je samo Moukoko u 76. minuti postigao počasni gol za goste.

Trijumf Freiburga lansirao ih je na osmu poziiciju sa 30 bodova, dok Borussia ima tri boda više.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović bio je starter, a igrao je do 70. minute.

Schalke nezaustavljivo tone ka ispadnju u niži rang, a nakon poraza kod kuće od Leipziga rezultatom 3:0, klub iz Gelsenkirchena ostao je zakovan za samo dno tabele sa samo osam bodova.

Gosti su slavili golovima Mukieala u 45., Sabitzera u 73. i Orbana u 87. minuti, a cijeli meč za Schalke odigrao je naš Sead Kolašinac. Zmaj je bio kapiten i zaradio je žuti karton.

Rezultati:

Augsburg - Wolfsburg 0:2 B. Leverkusen - Stuttgart 5:2 Freiburg - Bor. Dortmund 2:1 Mainz - Union Berlin 1:0 Schalke - RB Leipzig 0:3