Bundesliga
8

Freiburg i Hertha odigrali meč bez pobjednika, Ibišević izašao na poluvremenu

Ekipe Freiburga i Herthe odigrale su meč bez pobjednika u okviru 9. kola njemačke Bundeslige, a rezultat na kraju meča glasio je 1:1.

Prvu priliku na meču imao je Vedad Ibišević, međutim u četvrtoj minuti nije uspio savladati golmana domaćih koji je zaustavio njegov udarac, da bi u istoj akciji Kalou šutirao glavom preko gola.

Do poluvremena nije bilo pogodaka, a onda je Freiburg u 52. minuti s bijele tačke došao u prednost od 1:0. Strijelac gola bio je Janik Haberer.

Vedad Ibišević je izašao iz igre na poluvremenu utakmicu, a Hertha je do poravnanja stigla u 81. minuti kada je Salomon Kalou bio miran s bijele tačke i pogodio za 1:1.

Vrijedi dodati da je Hertha i u 77. minuti imala priliku postići gol s bijele tačke, ali je Salomon Kalou u tom pokušaju bio neprecizan, što je samo četiri minute nakon toga ispravio kada je poravnao rezultat.

Do kraja utakmice nije bilo pogodaka, pa je meč između Freiburga i Herthe završen bez pobjednika.