Bundesliga
8

Frankfurt u finišu stigao do pobjede i produžio agoniju Werdera

Ekipa Frankfurta slavila je protiv Werdera u prvoj utakmici 11. kola Bundeslige na svom terenu rezultatom 2:1.

Domaća ekipa u prednost je stigla u 17. minuti susreta kada je Rebić postigao lijep gol i doveo tim trenera Nike Kovača u prednost od 1:0, da bi Moisander osam minuta nakon toga iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćih i poravnao rezultat.

Pobjedu Frankfurtu donio je Haller u 89. minuti susreta čime je produžio agoniju Bremena koji ni nakon 11 odigranih utakmica nema pobjedu.

Izet Hajrović nije nastupio u ovom meču, a njegova ekipa nakon ovog kola na svom kontu ima pet osvojenih bodova i nalazi se u zoni ispadanja, dok je Frankfurt ovom pobjedom dospio na petu poziciju s 18 osvojenih bodova.