46

Frank Lampard donio bod Cityju u utakmici protiv Chelseaja

Piše: J. H.
(Foto: EPA)
Legenda Chelseaja i sadašnji član Manchester Cityja, Frank Lampard, bio je strijelac izjednačujućeg gola (1:1) za Građane u utakmici protiv londonskih Plavaca.

U derbiju Premiershipa, Chelasea je sa Etihada odnio vrlo vrijedan bod. Tim Josea Mourinha poveo je preko Schurrlea u 63. minuti.

Nekoliko minuta ranije, kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko morao je napustiti igru nakon što je Pablo Zabaleta dobio crveni karton.

Dvanaest minuta prije kraja utakmice na prepunom Etihadu, Pellegrini je izveo Kolarova, a uveo Lamparda koji mu se sedam minuta kasnije odužio golom.

Naravno, legenda londonskih Plavaca koji u Cityju igra kao posuđen igrač New York Cityja, nije slavio svoj prvijenac u dresu aktuelnog engleskog prvaka.