0

VIDEO / Francuski Superkup: Marseilleu naslov u trileru

Nogometaši Marseillea pobjednici su francuskog Superkupa nakon što su u dramatičnoj utakmici punoj golova igranom u marokanskom Tangeru savladali Lille s 5-4.

Inače utakmicu Superkupa igraju pobjednik nacionalnog prvenstva protiv pobjednika Kupa, ali kako je prošle sezone oba trofeja osvojio Lille, onda je čast igranja utakmice pripala francuskom viceprvaku Marseilleu.

Sastav Didiera Deschampsa je priliku iskoristio i zaostatak 1-3 otprilike 18 minuta prije isteka devedesete minute pretvorio u tijesnu pobjedu zahvaljujući Andreu Ayewu koji je upisao hat-trick. Druga dva gola Ayew je zabio iz jedanaesteraca u sudijskoj nadoknadi, a onaj za 5-4 nakon prethodnog teatralnog pada svog brata Jordana Ayewa.

Za Marseille je ovo drugi uzastopni naslov u nacionalnom Superkupu, te treći ukupno.

Francuski Superkup:

Lille – Marseille 4-5 (Balmont 9, Hazard 58, Sow 72, Basa 90+2 / Ayew 71, 90-11m, 90+5-11m, Morel 85, Remy 87)