0

Francuski Liga kup: Toulouse nakon produžetaka eliminsao Marseille i prošao u polufinale

U četvrtfinalnoj utakmici francuskog Liga kupa Toulouse je ugostio Marseille, a nakon produžetaka su domaći pobijedili 2:1 i plasirali se u polufinale.

Toulouse je poveo u 26. minuti golom Ben Yeddera. Slavlje domaćih navijača je kratko trajalo, jer je u narednoj minuti na 1:1 izjednačio N'Koudou. Bio je to rezultat prvog poluvremena.

U nastavku utakmice je bilo nekoliko prilika na obje strane, treneri su napravili izmjene u namjeri da osvježe ekipu i dođu do pobjede, no, rezultat se nije mijenjao. Regularni dio utakmice je završen rezultatom 1:1, pa su se igrali produžeci.

U prvom produžetku, tačnije u 99. minuti, novo vodstvo Toulouseu donio je Braithwaite. Ispostavilo se na kraju da je taj gol odlučio pobjednika i Toulouseu donio plasman u polufinale francuskog Liga kupa.