Prijateljske
0

Francuska bolja od Turske, Češka od Malte

Nogometna reprezentacija Francuske slavila je minimalnu 1-0 pobjedu u prijateljskom ogledu protiv Turske. Jednakim rezultatom bolja od Malte bila je češka reprezentacija.

Pred oko 32.000 ljudi na Stade de Gerlandu francuska nogometna reprezentacija iskoristila je prekršaj İbrahima Üzülmeza u kaznenom prostoru, te preko Karima Benzeme i njegovog udarca s bijele tačke iz 39. minute došla do pobjede.

Premda je utakmica bila bez rezultatskog značaja Beşiktaşev ljevokrilni nogometaš zaslužio je direktno isključenje u 38. minuti zbog starta nad Nicolasom Anelkom.

Tomaš Necid, napadač moskovskog CSKA, je u 77. minuti susreta riješio pitanje pobjednika u susretu Čeha protiv Maltežana. Utakmica se igrala na Spartinom stadionu.