Bundesliga
0

Fortuna nadoknadila zaostatak i uzela bod Schalkeu

Klaas Jan Huntelaar (Foto: Arhiv/AFP)
Novi prvoligaši, nogometaši Fortune, primili su prvi pogodak u Bundesligi nakon 463 minute. Ipak, u prvom ogledu 6. kola su uzeli domaći bod odigravši sa Schalkeom 2:2.

Unatoč tome što je najčeličnija obrana Bundeslige u ovih 90 minuta dva puta pokleknula, domaćin iz Düsseldorfa može biti zadovoljan budući je favorizirani Schalke vodio 2-0.

Prvo je sjajnim udarcem Huntelaar u 13. minuti doveo goste u vodstvo, a u 20. je već bilo 2-0 nakon što je Matip pronašao put do domaće mreže. Domaćin je djelovao smušeno tokom prvog dijela, ali je u nastavku potpuno zagospodario travnjakom.

Šanse su se redale pred gostujućim golmanom Unnerstallom, a dva puta je precizan bio Schahin. Posebno je bio dojmljiv pogodak za 2-2 u 77. minuti kada je sjajno, sa deset metara, pucao glavom.

Tako je, s utakmicom više, Schalke trenutno treća ekipa na tabeli, a Fortuna peta.