Bundesliga
6

Fortuna na poluvremenu protiv Herthe vodila 3:0 pa ostala bez pobjede

Nogometaši Fortune i Herthe podijelili su bodove na Merkur Spiel-Areni u okviru 24. kola Bundeslige odigravši neriješeno 3:3.

Međutim, nije se dao naslutiti ovakav rasplet meča nakon prvih 45 minuta u kojima je ekipe iz Dusserldorfa imala vodstvo od čak 3:0.

Karaman je doveo Fortunu u vodstvo u šestoj minuti, a samo tri minute kasnije Thommy je udvostručio prednost domaćih. U sudijskoj nadoknadi sjajni Karaman je postigao i treći gol za Fortunu i činilo se da je sve gotovo.

Ipak, Hertha se nije predavala i u posljednjih 26 minuta uspjela je izvući bod. Prvo je Thommy postigao autogol, a onda je Chuna u 66. minuti potpuno goste vratio u igru. Konačnih 3:3 postavio je Piatek golom iz penala u 75. minuti.

Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević u igru je ušao u sudijskoj nadoknadi utakmice.

Hertha je na 13. poziciji Bundeslige, dok je Fortuna u opasnoj zoni, na 16. mjestu, s bodom zaostatka u odnosu na sigurni Mainz.