Legendarni Urugvajac
40

Forma je prolazna, klasa je vječna: Suarez i u 37. godini rešeta mreže, pogledajte novu golčinu

E. B.
Legendarni urugvajski nogometaš Luis Suarez je pri kraju karijere odlučio otići daleko od očiju evropske javnosti, no i dalje postiže majstorske pogotke.

Suarez trenutno nastupa za brazilski Gremio, a sinoć je u prvom susretu osmine finala Kupa Brazila u remiju s Cruzeirom (1:1) postigao jedan od najljepših pogodaka u karijeri.

Cruzeiro je poveo u 8. minuti pogotkom Bruna Rodriguesa, a u 79. minuti Suarez je postigao golčinu za konačnih 1:1.

[TWITTER]1659142066104946689[/TWITTER]

Suarez je primio loptu na 20-ak metara i potom se odlučio na udarac iz mjesta vanjskim dijelom kopačke. Lopta je završila u samim rašljama, a golman Cruzeira Rafael Cabral je lijepom paradom samo uljepšao pogodak.

Suarezu je to bio ukupno 10. gol u 21. nastupu za Gremio u koji je stigao početkom ove godine iz urugvajskog Nacionala.