Premiership
19

Firmino donio pobjedu Liverpoolu u gostima kod West Bromwich Albiona

Liverpool je slavio s minimalnih 1:0 u gostima kod West Bromwich Albiona u 33. kolu engleskog Premiershipa.

Na 28. godišnjicu tragedije na Hillsboroughu u kojoj je poginulo 96 navijača Redsa pobjedu Liverpoolu donio je Roberto Firmino pogotkom u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

James Milner je izveo slobodan udarac sa desne strane, Lucas Leiva je na ivici kanzenog prostora glavom prebacio loptu u peterac domaćnia, a Brazilac je glavom matirao iskusnog Bena Fostera za vodstvo Liverpoola.

Milner je mogao udvostručiti prednost Redsa u 57. minuti, no sa pet metara iz voleja je neometan prebacio Fosterov gol.

Taj promašaj WBA je mogao kazniti u 80. miuti. Matt Phillips i Salomon Rondon su odigrali dupli pas, Rondon je izašao sam na Simona Mignoleta, a Belgijanac je u duelu izašao kao pobjednik sjajnom refleksnom reakcijom.

U 90+3. minuti nakon kornera i Foster je krenuo u napad, a nakon kontranapada Alberto Moreno je promašio prazan gol sa tridesetak metara.