35

Fiorentinin hrvatski dvojac srušio Juventus i vratio neizvjesnost u Seriju A

(Foto: EPA)
Roma je od Juventusa udaljena samo jedan bod! Istina, Juventus ima utakmicu manje od Rome, ali nakon poraza Stare dame od Fiorentine u gostima (2:1) u 20. kolu Serije A vratila se neizvjesnost u ligu.

Juventus je nakon četiri vezane pobjede u ligi upisao poraz, dok je Fiorentina nakon tri utakmice bez ligaške pobjede konačno slavila.

Pobjedu Violama donio je hrvatski dvojac Kalinić-Badelj. Kalinić je u 37. minuti pogodio za 1:0, a Badelj u 54. za 2:0.

Juventus je smanjio preko Higuaina u 58. minuti i imao je sjajnu šansu da se vrati u meč u 81. minuti, ali je Tatarusanu ovaj put zaustavio Argentinca. Ostalo je 2:1.

Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić proveo je svih 90 minuta na klupi Juventusa.