Serie A
5

Fiorentina slavila protiv Udinesea, odbačeni Thereau se osvetio bivšem klubu

Fiorentina - Udinese (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Fiorentine slavili su u prvoj utakmici nedjeljnog programa osmog kola Serie A protiv Udinesea rezultatom 2:1.

Domaća ekipa u vodstvo je stigla u 28. minuti susreta kada bivši igrač Udinesea Cyril Thereau pogađa za vodstvo Viola od 1:0. On se nakon jedne odbijene lopte našao na prvom mjestu te loptu mirno poslao iza leđa golmana gostiju Bizzarrija.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 57. minuti Thereau postigao svoj drugi pogodak i tako pred posljednjih 30 minuta osigurao kapitalnu prednost od 2:0 za svoju ekipu. Konačnih 2:1 postavio je Samir koji je u 72. minuti samo ublažio poraz gostiju.

Bh. reprezentativac Riad Bajić čitav meč pregledao je s klupe za rezervne igrače, a ovo je za Udinese već šesti poraz u osam odigranih utakmica te od mogućih 24 boda imaju osvojenih samo šest.

S druge strane, Fiorentina je ovom pobjedom napredovala za nekoliko pozicija, te se nakon nekompletnog osmog kola nalazi na 11. poziciji sa deset osvojenih bodova.