Serie A
0

Fiorentina protutnjala Veronom, Atalanta bolja od Sassuola nakon preokreta

Nogometaši Fiorentine pobijedili su na Marc'Antonio Bentegodi stadionu u okviru 3. kola Serije A ekipu Verone rezultatom 5:0.

Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Simeonea, a osam minuta kasnije Thereau je udvostručio prednost golom s penala.

Astori je u 24. minuti na asistenciju Benassija povećao prednost i s rezultatom 0:3 otišlo se na odmor.

U nastavku još dva gola za goste, a strijelci su bili Veretout i Dias za konačnih 0:5.

Atalanta je na domaćem terenu nakon preokreta savladala Sassuolo. Sensi je doveo goste u vodstvo u 28. minuti, a samo sedam minuta kasnije Cornelius je poravnao rezultat. Konačnih 2:1 postavio je Petagna u 77. minuti.

Cagliara je golom Saua iz 33. minute savladao Crotone, dok je Udinese također bio bolji od Genove minimalnim rezultatom 1:0. Strijelac je bio Jankto u 16. minuti, a u ovom izuzetno grubom meču viđeni su po jedan crveni karton s obje strane. Bh. reprezentativci Riad Bajić i Ervin Zukanović nisu ulazili u igru.