Serie A
3

Fiorentina pobijedila Lazio i izbacila ga iz borbe za plasman u Ligu prvaka

(Foto: EPA)
U 36. kolu Serie A Fiorentina je na svom Artemio Franchiju pobijedila Lazio rezultatom 3:2 i time ga izbacila iz utrke za plasman u Ligu prvaka naredne sezone.

Lazio do kraja prvenstva ima dvije utakmice, a pošto je udaljen sedam bodova od Napolija izgubio je sve šanse za osvajanjem trećeg mjesta na tabeli. Istina, ni pobjeda ne bi pomogla Laziju ukoliko Napoli sutra slavi protiv Torina u gostima, ali to sada nije ni važno.

Fiorentina je pobjedom prekinula niz od dvije utakmice bez pobjede te je nastavila borbu za šesto mjesto zajedno sa Milanom i Interom. Šesto mjesto vodi u kvalifikacije za Evropsku ligu naredne sezone.

Interesantno je da je svih pet golova na ovom meču palo u drugom poluvremenu. Keita je u 55. minuti donio prednost gostima, ali je uslijedio preokret domaćeg tima koji je golovima Babacara (67'), Kalinića (73') i autogolom Lombardija (76') poveo sa 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Murgia u 81. minuti.