Serie A
8

Fiorentina nadigrala Atalantu, Zaza pogodio za pobjedu Torina

Današnjim utakmicama nastavljeno je sedmo kolo italijanske Serie A.

Fiorentina je na "Artemio Franchiju" dočekala Atalantu i zabilježila je pobjedu rezultatom 2:0. Pogotke za Viole postigli su Veretout iz penala u 63., te Biraghi u 90+4. minuti susreta. Fiorentina za sada ove sezone igra odlično i nalazi se na visokom trećem mjestu.

Chievo je u Veroni dočekao Torino, a gosti su slavili u samom finišu meča. Pogodak odluke postigao je Simone Zaza u 88. minuti na Berenguerovu asistenciju.

Genoa je slavila u gostima kod Frosinonea rezultatom 2:1 zahvaljujući pogocima Piateka (33. i 36.). dok je pogodak za domaće postigao Ciano iz penala u 41. minuti. Ervin Zukanović je u igru ušao u 63. minuti.

Bologna je nadigrala Udinese nakon preokreta rezultatom 2:1 (Santander 42., Orsolini 82. - Pussetto 32.).