Serie A
13

Fiorentina i Roma ponovo remizirali, Džeko bez učinka

Nogometaši Fiorentine i Rome podijelili su bodove na Artemio Franchiju u okviru 11. kola Serije A odigravši neriješeno 1:1.

Fiorentina je tako uvezala treći uzastopni remi, a Roma ponovo nije stigla do pobjede nakon prošlosedmičnih 1:1 s Napolijem.

Roma je dominirala u prvom poluvremenu, a u 22. minuti veliku priliku je propustio kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko.

Kazna je uslijedila u 33. minuti kada je Veretout mirno realizirao penal pucavši uz lijevu stativu pa je Olsen ostao nemoćan. Poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0.

I u nastavku je Roma dominirala, a prvu priliku je propustio Zaniolo kada mu je Lafotn vrhunski odbranio.

Uzvratio mu je Olsen s druge strane odbranivši šut Gersona, a Vučica je do zasluženog remija stigla pet minuta prije kraja meča. Florenzi je bio strijelac.

Džeko je igrao svih 90 minuta za gostujuću ekipu.

I Fiorentina i Roma su zadržali svoju šestu, odnosno sedmu poziciju na tabeli Serije A.