0

Fiorentina bez problema savladala Udinese

(Foto: EPA)
Fudbaleri Fiorentine u okviru 24. kola italijanske Serije A savladali su ekipu Udinesea sa uvjerljivih 3:0. Strijelci su bili Valero, Babacar i Bernardeschi.

Domaći igrači dominirali su tokom cijelog meča, ali najveću šansu imali su tek u 41. minuti kada je Bernardeschi pogodio prečku.

Odmah potom Valero je poslao odbijenu loptu u mrežu za vodstvo Fiorentine.

Udinese je umalo izjednačio početkom drugog poluvremena kada je golman Fiorentine Tatarusanu odlično odbranio šut Zapate.

Babacar je u 62. minuti udvostručio prednost Fiorentine. Loptu je prilikom šuta neko skrenuo pa golman Karnezis nije mogao ništa uraditi.

Ipak, tri minute kasnije Karnezis spašava svoj gol tako što je odbranio sjajan udarac Vecina.

Bernardeschi je devet minuta prije kraja meča riješio pitanje pobjednika nakon što je sigurno realizovao penal.

Fiorentina je nakon ova tri boda ostala osmoplasirana ekipa Serije A, dok je Udinese pao na 12. mjesto.