Prcić "požutio"
132

Finska povela nakon asistencije VAR-a, Zmajevi protestvovali: Da li je bio penal?

Trenutak kada je Prcića lopta pogodila u ruku (Foto: Screenshot)
Reprezentacija Finske je u završnici prvog poluvremena došla u vodstvo protiv Bosne i Hercegovine golom Teemuja Pukkija iz penala, a svemu je prethodila prava drama.

Naime, u 45. minuti sudija Nick Walsh je pokazao znak za VAR te je otišao provjeriti da li je bio penal za Finsku u situaciji kada je šutirao Schuller, a odbrana BiH izblokirala udarac.

Ispostavilo se da je Prcić igrao rukom, a sudiji Walshu je to bio dovoljan argument da pokaže na bijelu tačku.

Uslijedili su protesti naših nogometaša, ali promjene odluke naravno nije bilo te je Prcić dobio i žuti karton.

Prvo poluvrijeme je tako okončano rezultatom 1:0 za Finsku, a izabranici Ivayla Peteva će morati pružiti daleko bolju igru u drugom poluvremenu ukoliko žele Helsinki napustiti neporaženi.