Kvalifikacije za SP
416

Finci slavili u Kazahstanu i zakomplikovali situaciju u našoj grupi

E. B.
Nogometaši Finske su slavili na gostovanju u Kazahstanu rezultatom 2:0 u osmom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Finska je dominirala od samog početka meča i zasluženo je upisala tri boda. No, na prvi gol se čekala posljednja minuta prvog poluvremena kada je Teemu Pukki iskoristio asistenciju Robina Loda i doveo svoju selekciju u vodstvo.

U 48. minuti finska je udvostručila prednost. Urho Nissila je šutirao i pogodio prečku, a odbijenu loptu je Pukki s lakoćom pospremio u mrežu za 2:0. To je Pukkiju bio 32. gol u dresu reprezentacije čime je postao najbolji strijelac Finske u historiji i sa trona skinuo legendarnog Jarija Litmanena.

Do kraja susreta Finci su rutinski zadržali prednost i upisali pobjedu kojom su prestigli Zmajeve na tabeli grupe D i dodatno zakomplikovali situaciju jer sada i oni imaju velike šanse za osvajanje drugog mjesta koje vodi u baraž.

Kazahstan - Finska 0:2 (Pukki 45., 48.)