Uzvratni susret
13

Tok utakmice / Finale Kupa BiH: Široki Brijeg - Sarajevo 0:1 (penali 4:2)

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U uzvratnom susretu finala Kupa Bosne i Hercegovine na stadionu Pecara sastali su se NK Široki Brijeg i FK Sarajevo. Nakon izvođenja penala Široki Brijeg je osvojio Kup BiH. Tekstualni prijenos utakmice možgli ste pratiti na portalu Klix.ba.

5. serija - GOL! Čabraja! Široki Brijeg je osvajač Kupa BiH za sezonu 2016/2017!

4. serija - GOL! Ahmetović!

4. serija - GOL! Ćorić!

3. serija - PROMAŠAJ! Rustemović šutira preko gola!

3. serija - GOL! Barišić!

2. serija - GOL! Al. Bekić!

2. serija - GOL! Ivanković!

1. serija - PROMAŠAJ! Husejinović je šutirao pored gola! Lopta je zakačila stativu!

1. serija - PROMAŠAJ! Krstanovićev šut Pavlović brani!

• Kraj susreta. Penali će odlučiti pobjednika Kupa BiH!

90+3' - Ivanković ulazi u igru umjesto Ćorluke.

90+2' - Crnkić izlazi, Husejinović ulazi.

90' - Tri minute sudijske nadoknade. Još toliko minuta nas dijeli od penala.

90' - Rustemović ulazi u igru umjesto Ivetića.

89' - Pandža panično izbacuje loptu u korner.

88' - Ahmetović mijenja Hebibovića.

84' - Široki Brijeg igra veoma oprezno sa samo dva isturena igrača. Sarajevo u finišu susreta ima terensku inicijativu.

80' - Zlomislić izlazi, mijenja ga Kožul.

78' - Ćorić je požutio zbog faula nad Mihojevićem.

75' - Ukoliko se susret završi ovim rezultatom, osvajača Kupa BiH za sezonu 2016/2017 odlučit će penali.

70' - Ivetić dobija žuti karton zbog prekršaja. I Krstanović dobija žuti karton zbog prigovora.

66' - Ćorić umjesto Wagnera u redovima Širokog Brijega.

65' - GOOL!!! Amer Bekić je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio!!!

64' - Penal za Sarajevo! Hebibović je ubacio loptu iz kornera, Bralić je oborio Mihojevića i Jakupović je pokazao na penal. Bralić je dobio i žuti karton.

60' - Nakon sat vremena igre mreže i dalje miruju na Pecari.

54' - Nakon ubačaja sa lijeve strane iz slobodnog udarca Čabraja šutira sa pet metara glavom, ali je bio neprecizan.

52' - Sarić je ubacio iz slobodnog udarca sa lijeve strane, Ivetić šutira glavom sa desetak metara, ali lopta odlazi pored stative.

51' - Lončar dobija žuti karton zbog oštrog starta nad Crnkićem na sredini terena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• Kraj prvog poluvremena na Pecari. Rezultat je 0:0, odnosno ukupnih 1:0 za Široki Brijeg.

45+3' - Posljednjih 60 sekundi prvog poluvremena.

45+1' - Tri minute sudijske nadoknade prvog poluvremena.

45' - Počela je posljednja minuta prvog poluvremena.

42' - Ivetić je ostao ležati na travi nakon duela sa Krstanovićem.

40' - Bilobrk odlično interveniše nakon Hebibovićevog šuta iz voleja sa 10 metara i odbija loptu u korner.

40' - Pet minuta do kraja prvog poluvremena. Široki Brijeg ima neznatno veći posjed lopte.

39' - Lončar je faulirao Hodžića koji je ostao da leži na travi.

38' - U igru se vratio i Bekić.

36' - Bralić se vratio na teren, Široki Brijeg je u ovim trenucima sa igračem više.

33' - Sudar Amera Bekića i Bralića glavama na sredini terena. Bralić je ostao da leži na travi. Amer Bekić je krvav, a i Braliću je također stradala arkada te se obojici pruža ljekarska pomoć.

33' - Zlomislić sa 30 metara šutira visoko preko Pavlovićevog gola.

30' - Veoma otvorena utakmica na obje strane u prvih pola sata igre. Sarajevo je ipak imalo najbolju šansu preko Crnkića iz 17. minute.

29' - Zlomislić je prvi nogometaš koji je dobio žuti karton.

27' - Zlomislić ubacuje sa desne strane, Čabraja iz peterca loše šutira glavom.

21' - Sarić iz prve sa 30 metara šutira, Bilobrk brani. Ovo je bio prvi udarac u okvir gola domaće ekipe.

17' - Kakav promašaj!!! Hebibović je uposlio Crnkića koji sa desetak metara promašuje prazan gol Širokog Brijega!

16' - Wagner sa dvadesetak metara šutira veoma neprecizno.

15' - Uzbudljiv meč u prvih 15 minuta na Pecari.

10' - Igrači Sarajeva traže penal nakon što je Crnkić pao u duelu sa Zlomislićem, Jakupović pokazuje da se igra nastavi.

10' - Lončar je uputio prvi šut u okvir gola gostiju, Pavlović bez problema brani njegov udarac.

8' - Za sada odbrana Širokog Brijega djeluje dosta sigurno.

4' - Prva prilika na utakmici. Čabraja je izveo korner, Bralić šutira glavom pored gola Sarajeva.

1' - Susret je počeo!

19:58 - Minuta šutnje za nastradale u avionskoj nesreći kod Mostara.

19:57 - Himna Bosne i Hercegovine je izviždana na Pecari. Sramotno.

19:54 - Igrači obje ekipe izlaze na teren.

19:52 - Što se tiče utakmica u Kupu BiH, na Pecari su odigrana dva susreta. Sarajevo je slavilo sa 1:0 u sezoni 2004/2005, dok je Široki Brijeg slavio identičnim rezultatom u sezoni 2010/2011.

19:51 - U dosadašnjih 19 utakmica na Pecari u svim takmičenjima Široki Brijeg je slavio 15 puta, tri puta je susret završen bez pobjednika, dok je Sarajevo trijumfovalo samo jednom. Gol-razlika je ubjedljiva na strani Širokog Brijega, 29:8.

19:50 - Pravdu na Pecari dijele Edin Jakupović (Bihać) sa pomoćnicima Senadom Ibrišimbegovićem (Travnik) i Damirom Lazićem (Brčko). Dodatne sudije iza golova su Dragan Petrović (Banja Luka) i Ermin Sivac (Zenica).

19:50 - Za Sarajevo nastupaju: Pavlović, Hodžić, Mihojević, Novaković, Al. Bekić, Sarić, Ivetić, Hebibović, Duljević (kapiten), Crnkić i Am. Bekić.

19:49 - Za Široki brijeg će igrati: Bilobrk, Pandža, Barišić, Bralić, Ćorluka, Marković, Zlomislić, Lončar, Wagner (kapiten), Čabraja i Krstanović.

19:48 - Ukoliko se susret završi identičnim rezultatom u korist Sarajeva odmah će se pristupiti izvođenju penala.

19:47 - Prvi susret koji je odigran prije sedam dana na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ završen je pobjedom Širokog Brijega rezultatom 1:0.

19:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratnog susreta finala Kupa Bosne i Hercegovine u kojem se na stadionu Pecara sastaju NK Široki Brijeg i FK Sarajevo. Utakmica počinje u 20 sati.