Nokautirao sudiju
0

FIFA "proširila" Luisaovu suspenziju na sve službene utakmice

Međunarodna nogometna organizacija (FIFA) potvrdila je u utorak da suspenzija brazilskog igrača Luisaa, člana portugalske Benfice, vrijedi za cijeli svijet odnosno sve moguće službene utakmice.

Podsjetimo, Luisao je na prijateljskoj utakmici Benfice i Fortune Düsseldorf, igranoj 11. augusta, nokautirao sudiju Christiana Fischera nakon čega je ovaj ostao na nekoliko trenutaka bez svijesti.

Prema FIFA-inom članku 136 Disciplinske komisije Luisao je zaradio dva mjeseca suspenzije, koja od utorka vrijedi, osim u evropskim utakmicama, za sve službene utakmice u svijetu.

Incident se dogodio nekoliko minuta prije poluvremena pri rezultatu 0-0, a istim je rezultatom utakmica i završena. Recimo i da je sudiji nakon pregleda u bolnici ustanovljen blaži oblik potresa mozga.