Premiership
0

Ferguson: Burnleyjeva pobjeda apsolutno je zaslužena

Velik broj udaraca prema vratima Burnleyja, njih čak 19, malo je značio momčadi Manchester Uniteda koja je u drugom kolu Premier lige pretrpjela gostujući poraz 1-0 kod novog člana elitnog nogometnog društva u Engleskoj.
  • U ovome trenutku nisam zabrinut, stvorili smo mnogo šansi za pogodak, Owen je promašio u prvom dijelu, Giggs u drugom - prokomentirao je Ferguson, osvrnuvši se i na promašaj Michaela Carricka s bijele tačke u 44. minuti:

• Da smo to realizirali pobijedili bismo, ali ne može se negirati zasluženost Burnleyjeve pobjede. Naradili su se za nju, a i navijači su im bili fantastični. Cijelu su večer bili uz njih.

Zanimljivo, bila je ovo prva pobjeda Burnleyja, povratnika u Premier ligu nakon 1976. godine, protiv Uniteda od septembra 1968. godine.

Za prekid niza od 17 utakmica bez pobjede najzaslužniji je bio Robbie Blake, strijelac jedinog pogotka iz 19. minute.