Nezaustavljiva forma
137

Fenomenalni Tabaković u 90. minuti donio veliku pobjedu Herthi, sada je usamljen na vrhu

D. P.
Novi gol Tabakovića (Foto: Twitter)
Bosanskohercegovački reprezentativac Haris Tabaković postigao je novi gol, ovoga puta zlata vrijedan za pobjedu svoje Herthe na gostovanju Paderbornu rezultatom 3:2.

Tabaković je do ovog kola bio na diobi prvog mjesta liste strijelaca, a sada je napravio razliku i odvojio se od prvog pratitelja Christosa Tzolisa.

Hertha je slavila rezultatom 3:2 protiv Paderborna i tako se uključila u borbu za promociju u Bundesligu jer mjesto u play-offu sada bježi pet bodova, što nije nedostižno u posljednjih sedam kola.

Paderborn je u dva navrata večeras imao prednost, Hertha se oba puta vraćala, a na kraju i potpuno okrenula utakmicu pogotkom Tabakovića u 90. minuti. Taj gol bio je dovoljan za slavlje, a za sjajnog reprezentativca BiH ukupno 18. u 2. Bundesligi ove sezone.

Gol pogledajte ovdje.

Kako Tabaković igra u fantastičnoj formi, sve je veća žal što nije dobio ni minut u duelu baraža za Evropsko prvenstvo protiv Ukrajine.